Replace Özelliği

VBA Replace işlevi, VBA işlevlerinin metin kategorisi altında listelenmiştir. Bunu bir VBA kodunda kullandığınızda, bir hücredeki değeri, doğrudan yeni değer ile değiştirir. Basit bir deyişle, metnin bir bölümünü ya da tamamını başka bir metinle değiştirmek için Replace işlevini kullanabilirsiniz. Excel'in çalışma sayfasındaki DEĞİŞTİR formülü ile aynı işlevi gösterir.

Argümanlar

Expression: Değiştirmek istediğiniz metnin yer aldığı hücre.
Find: Değiştirilmesini istediğiniz alt dizi.
Replace: Değiştirilecek yeni dizi.
[Start]: Aramayı başlatmak istediğiniz konumu belirtmek için bir tam sayı [Bu isteğe bağlı bir bağımsız değişkendir ve atlanırsa VBA varsayılan olarak 1 alır].
[Count]: Değiştirmek istediğiniz Bul alt dizesinin oluşum sayısı [Bu isteğe bağlı bir bağımsız değişkendir ve atlanırsa VBA -1 alır, bu da varsayılan olarak tüm oluşumların değiştirilmesi anlamına gelir].
[Compare]: Dizi filtrelenirken yapılacak karşılaştırmayı tanımlayan bir dize değeri. [Bu isteğe bağlı bir bağımsız değişkendir ve atlanırsa VBA varsayılan olarak vbBinaryCompare alır].
vbBinaryCompare: İkili karşılaştırma için.
vbTextCompare: Metin karşılaştırması için.
vbDatabaseCompare: Veritabanı Karşılaştırması için.

Örnek

VBA Replace işlevinin nasıl kullanılacağını kolayca anlamak için, yazdığımız vba kodunu aşağıdaki örnekten gözlemleyebilirsiniz:

Replace Örneği

Sub VBA_Replace()
Range("B1").Value = Replace(Range("A1"), "Excel", "XL")
End Sub

Yukarıdaki kodda, "Excel" kelimesini "XL" ile değiştirmek ve sonucu B1 hücresine döndürmek için Replace işlevini kullandık.

Notlar

Replace işlevi, büyük / küçük harfe duyarlı bir işlev değildir.

Etiketler

Bu özelliğe ilk yorum yapan olmak ister misiniz?
İçeriklerimize yapılan yorumların onaylanması ile 50 PUAN kazanabilirsiniz.
Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.
Yükleniyor...