Sıkça Sorulan Sorular

Test modülümüzde eklediğimiz testlerimiz belki de hiç bir Excel platformunda olmayacak özelliklere sahiptir.

Bu özelliklerden en önemlisi de, testlerimizi çözen üyelerimizin kazanacağı PUAN(lar) ile sitemizdeki DOSYALAR'ı ÜCRETSİZ indirme imkanına sahip olmalarıdır.

Bu puanları takip edebilmemiz ve üyelerimizin hesaplarına otomatik aktarılmasını sağlamamız ve testlerin sonuçlarını görebilmeleri için test çözümüne katılımda GİRİŞ yapılması elzemdir. Devamını İncele
Web sitemizin 2020 yılında yayına alınan kararlı sürümü, bir çok kullanıcımızın geri bildirimleri neticesinde yapılandırılmıştır. Bu özelliklerden bir tanesi de, bildirim sistemimizdir.

Üyelerimizin, "bazen iş hayatı yoğunluğundan dolayı siteye girmeyi unutuyoruz, siz içerik ekledikçe bize bildirim gelse" şeklinde yorumları neticesinde, eklenen içeriklerimizde 4 ayrı yöntemle bildirim yapılmaktadır.
Sitemizde günlük olarak oldukça fazla içerik eklenmesinden dolayı da, bu bildirim sayıları bazen fazlaca olabiliyor. Bu durumda bazı kullanıcıların tepki vermesini beraberinde getiriyor. Lakin bu durum tamamen yönetilebilir şekilde kurgulanmıştır. Eğer sitemizden bildirim almak istemiyorsanız, aşağıdaki adımları yerine getirmeniz yeterli olacaktır:
 1. Sitemize giriş yapın.
 2. Sağ üst kısımdaki avatar alanına tıklayın.
 3. Açılan menüden Ayarlar seçeneğini tıklayın.
 4. Açılan sayfanın sol menüsünden Bildirim Tercihlerine tıklayın.
 5. Açılan saydadan istediğiniz gibi bildirimlerinizi düzenleyin...
Üstteki adımları yerine getirdikten sonra sitemizden bildirim almazsınız.
Devamını İncele
Web sitemizde tüm ödeme işlemleri aracı kurum olan PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. üzerinden yapılmaktadır.
Ödemelerinizi KREDİ KARTI ile yaparsanız herhangi bir sorun yaşamadan anında işleminiz onaylanır.
Lakin ödemeyi EFT/HAVALE yöntemi ile yaparsanız, mutlaka ÖDEME BİLDİRİM FORMU'nu doldurmanız gerekmektedir.
Eğer bu formu doldurmazsanız, işlemleriniz onaylanmaz. Yani sitemizde manuel bir onay sistemi bulunmamaktadır!

EFT/HAVALE yöntemi ile oluşturduğunuz talep sonrasında karşınıza aşağıdaki resimde göreceğiniz alan çıkacaktır:

Banka Listesi

Bu listeden hangi bankayı kullanıyorsanız seçmeniz neticesinde aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. (Örnek olması açısından Ziraat Bankası seçilmiştir.)

Ödeme Bildirim Formu

Gördüğünüz üzere sol kesimde PAYTR firmasının banka bilgileri yer almaktadır. İlgili iban numarasına ödeme yaptıktan sonra, sağ kısımda görülen alanları doldurup, ÖDEME BİLDİR butonuna tıklamanız ve telefonunuza gelecek SMS ile işlemi tamamlamanız gerekmektedir.

Bu işlemin yapılmaması halinde PAYTR firmasından ödeme talimatı alınamadığı için sistemimizde işleminiz tamamlanamayacaktır.

Tarafımıza göndereceğiniz mail vs gibi işlemlerin de bir faydası olmayacaktır, çünkü bizim hesabımıza geçmemektedir. Devamını İncele
Videoyu izleyerek kupon kodu ile nasıl paket alabilirsiniz görebilirsiniz.

Devamını İncele
Web sitemizde özel içerikli dosyalarımızı indirebileceğiniz VIP Üyelik Paketi alımı ve programlarımızı satın alımları için ödeme sistemi olarak PAYTR alt yapısı kullanılmaktadır. Bu sistem üzerinden yapılacak işlemler için cep telefonu gerekliliği bulunmaktadır. VIP Üyelik Paketi ya da Program almayı düşünüyorsanız, cep telefon numarasını sistemimize eklemeniz zorunludur.
Devamını İncele
Kazandığınız PUANLARI, limitlerine eriştiğiniz zaman VIP Üyelik Paketi alımına dönüştürebilirsiniz. Detaylar ve puan limitleri için VIP ÜYELİK PAKETLERİ sayfasını inceleyebilirsiniz. Devamını İncele
Sitemizden PUAN kazanmak için aşağıdaki adımlardan herhangi birini yapmanız yeterli olacaktır. Bu adımları ne kadar fazla yaparsanız, o kadar çok PUAN kazanacak ve BEDAVA üyelik alma şansı kazanacaksınız.
 • E-Posta Aboneliğine Kayıt Olduğunuzda
 • Tavsiye Kodu İle Kayıt Olununca
 • Tavsiye Kodu ile Paket Satın Alınınca
 • Tavsiye Kodu ile Program Satın Alınınca
 • Görüş Yazdığınızda
 • Excel Sorularımıza Cevap Verdiğinizde
 • Excel Testlerimizi Çözdüğünüzde
 • Yorum Yaptığınızda
 • Web Sitemizdeki İçeriklerde Dolaştığınızda (3 dakikalık limiti vardır)

Devamını İncele
Ücretsiz İçerik İndirmek İçin Neden Hesap Doğrulamalıyım şeklindeki sorumuza tek tek cevap vermek yerine bu SSS kısmını hazırlamak gereği duyulmuştur.

Web sitemizin yayında olduğu süre zarfında önceliği hep kullanıcılara fayda sağlamaya verdik. Buradaki önceliki amacımız Excel kullanımını arttırmak, sitemizden daha fazla kişinin faydalanmasına sebep olmaktı.

Yıllar boyunca farklı platformlardan edindiğimiz Excel dosyalarını siteye eklemekte, çoğu zamanda ücretsiz olarak paylaşmaktayız. Bu ücretsiz paylaşımları da sitemizin temel hedefi olan VIP Üyelik alımı kapsamında limitli olarak yapmaktayız.

Lakin gördüğümüz kadarıyla, kötü niyetli davranış olarak yüzlerce fake hesap açılmak suretiyle limit sorununun üstesinden gelinmiş :)

Biz de bu tür sahte üyeliklere karşılık geliştirdiğimiz özel yazılım ile Doğrulanmış Üyelik sistemimizi devreye aldık. Bir üye binlerce fake hesaba da sahip olsa, ancak sadece bir hesabını doğrulamaktadır.

Doğrulanmış kullanıcılarımız bir ay'da sitemizden 90, yılda ise 1080 dosyayı indirebilir. Bu sayıda neredeyse sitemizdeki dosyaların 1/3'ü kadar...

Hesabınızı doğrulayın, ÜCRETSİZ içeriklerimizi dilediğiniz gibi indirin... Devamını İncele
Sitemizde ilgi görmesini istediğimiz bazı dosyalarımıza, açılış şifresi koymaktayız. Bu yardım alanı, "Dosyanın Şifresini Nasıl Görebilirim?" sorusuna cevap yerine link vermek için oluşturulmuştur.

Sitemizden bir dosya indirdiniz ve açmaya çalıştığınızda parola sorduğunu gördünüz. Bu gibi durumlar karşılaşırsanız, dosyayı indirdiğiniz sayfanın en başında aşağıdaki resimde göreceğiniz uyarı bulunmaktadır.

image-20200713104153-1.png

Üst resimdeki uyarıyı gördüğünüz zaman, aynı yerde açılış şifresinin gelmesini sağlamak için bir yorum yazmanız gerekir. Yorumunuzu yazdıktan sonra, ilgili alandaki görünüm aşağıdaki gibi değişecektir.

image-20200713104349-2.png

Ok ile gösterilen alanda yazan yazı, dosyanın açılış şifresidir. Bu şifreyi kopyalayıp dosyayı kolayca açabilirsiniz. Kopyalama yaparken sonda boşluk kalmamasına özen göstermenizi belirtmek isteriz. En çok bu konuda hata yapılmaktadır.
Devamını İncele
Sitemizde kullanılan yazılım, tamamen bize özel olarak dört yıllık yayın hayatımızdaki ihtiyaç, talep, gözlem ve tecrübeler kapsamında oluşturulmuştur. Yazılımımızda, kullanıcılarımızın faydasına yönelik çok fazla özellik bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de, Kullanıcı Hesabı Doğrulama özelliğidir.

Bu özellik ExcelDepo yönetiminin, sitemizden mümkün olduğu müddetçe gerçek kullanıcılar faydalansın bakış açısının yansımasıdır.

Hesap Doğrulama işlemi işlemi yapan kullanıcılar, sitemizdeki çoğu özellikten faydalanma ayrıcalığına sahiptir. Bunlar:
 • Kullanıcı adlarının hemen yanında mavi tik sembolü yer alır.
 • Sitemizden kazandıkları puanlar ile VIP Dosya Paketlerini ÜCRETSİZ olarak satın alabilirler.
 • Yaptıkları yorumlar onaya tabi değildir, sistemimiz otomatik onay vermektedir.
 • Sitemizden Tavsiye Kodu oluşturabilirler.
 • Tavsiye kodunu kullanıp sitemize kayıt olan kişilerin hesaplarını doğrulamaları neticesinde otomatik olarak puan kazanırlar.
 • Tavsiye kodunu kullanıp sitemize kayıt olanlar, sitemizde program ya da üyelik paketi alırsa, onaylı üyelerimiz puan kazanmaya devam ederler.
 • Doğrulanmış Kullanıcılar hangi bilgilerinin görünüp görünemeyeceğini kendileri seçerler. Dilerlerse isimlerini EX*** DE** şeklinde yapabilirler.
Sizlerde hesabınızı doğrulamak isterseniz, buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Devamını İncele
2016 yılından itibaren yayında olan ExcelDepo, Nisan 2020 itibariyle köklü bir yapısal değişikliğe gitmiş vs kötü niyetle açılan sahte üyeliklerin önüne geçmek için SMS sistemi ile kayıt olma zorunluluğu getirmiştir.

Bu kapsamda tüm üyelerin hesapları pasif edilmiştir. Bu süreçte hesaplarını aktif etmek istemeyenlerin, talepleri doğrultusunda üyelikleri silinmektedir.

Nisan 2020 döneminden önce sitemize kayıt olan ve hesabını aktif etmek isteyen üyelerimizin, aşağıdaki adımları yerine getirmeleri gerekmektedir.

ŞİFRE BELİRLEME ve CEP TELEFONU TANIMLAMA ADIMLARI


1) E-Posta Adresinize hesabınızı aktif etmeniz için ilk bilgiyi isteme.

Bu seçenek için öncelikle "Giriş" menüsünden, "Şifremi Sıfırla!" linkini tıklamanız gerekir.

Şifremi Unuttum

Üstteki resme göre ilk alana kayıtlı e-posta adresinizi yazıp, listeden E-Posta seçeneğini seçerek güvenlik kodunu yazmanızdan sonra "İşlemi Başlat" butonuna bastığınızda, e-posta adresinize ilk adımı atacağınız link gelecektir.

2) Yeni Şifre Belirleme

E-Posta adresinize gelen bağlantıya tıkladıktan sonra, aşağıdaki resimde örnek ekran görüntüsünü göreceğiniz şekilde, yeni şifrenizi belirleyeceğiniz sayfa açılacaktır.

Yeni Şifre Belirleme

Yeni şifrenizi ve güvenlik kodunu yazıp, "Şifremi Değiştir" butonuna tıkladıktan sonra, sistemimiz sizi Giriş sayfamıza yönlendirecektir.

3) Giriş sayfasındaki bilgileri doldurma

Giriş sayfasında aşağıdaki gibi ekranı göreceksiniz.

Giriş sayfasındaki bilgileri doldurma

Kullanıcı adı ya da e-posta adresini ve parolanızı yazıp, güvenlik kodunu girdikten sonra "Giriş" butonuna bastığınızda, sistemimiz sizi otomatik olarak "Hesabınıza Telefon Ekleyin" isimli sayfamıza yönlendirecektir.

4) Hesabınıza telefon ekleyin

Bu alandaki kullanıcı adı ya da e-posta adresiniz ve güvenlik kodunu girdikten sonra, "Linki e-posta adresime gönder" butonuna tıklayacaksınız.

Hesabınıza telefon ekleyin

Bu adımda e-posta adresinize gelecek olan link, e-posta adresiniz ile eşleşen üyelik bilginize telefon numaranızı tanımlayabileceğiniz link olacaktıır. Butona tıkladıktan sonra, ekranın sağ üst köşesinden gerekli bilgilendirme uyarısınıda göreceksiniz.

5) Telefon numaranızı tanımlama

Gelen linke tıkladıktan sonra, aşağıdaki gibi göreceğiniz olan sayfadaki bilgileri doldurduktan sonra, "Telefonuma SMS Gönder" butonu ile cep telefon numaranızın tanımlanma aşamasını gerçekleşmekte, geriye hesabınızı gelen SMS koduyla aktif etme işlemi kalmaktadır.

Bu aşamada kullandığınız GSM Operatörü ve Lokasyona bağlı olarak SMS gelmesi ile ilgili süre anlamında farklılıklar olabilir. Eğer SMS gelmediyse, biraz beklemenizi tavsiye ederiz. GMS hattınızı doğru tanımladıysanız, gecikmelide olsa mutlaka SMS gelmektedir.

Telefon numaranızı tanımlama

6) SMS ile Gelen Kodu Girme

5. adımdaki butona tıklama işleminden sonra, sitemiz tanımladığınız cep telefon numaranıza bir SMS kodu göndermekte ve sizi aşağıdaki resimde göreceğiniz sayfaya yönlendirmektedir.

SMS ile Gelen Kodu Girme

Cep telefonunuza gelen SMS kodunu üstteki kutucuğa yazıp, "Kaydı Tamamla" butonuna bastığınızda, sistemimiz sizi "Giriş" sayfasına yönlendirecektir.

7) Siteye Giriş Yapma

Giriş sayfasına geldiğinizde, aşağıdaki resimde göreceğiniz kutucuklara kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi yazıp, ilk adımda belirlediğiniz şifreyi ve güvenlik kodunu girdikten sonra, "Giriş" butonuna bastıktan sonra artık hesap aktivasyon tanımlama işlemi bitmiş ve siteye giriş yapmış olacaksınız.

Siteye Giriş Yapma

Tebrikler artık siteye giriş yaptınız ama henüz aşamaları tamamlamadınız.

ÜYELİK İÇİN GEREKLİ BİLGİLERİN TAMAMLANMASI


Kişisel Bilgiler

Üyeliğinizi aktif edip, siteye giriş yaptıktan sonra, sistemimiz sizi üyeliğinize ait bazı zorunlu bilgileri doldurmanız için gerekli olan sayfamıza yönlendirecektir. Sol kısmında "Kişisel Bilgiler" yazılı bu sayfada, Adı Soyadı ve Doğum Tarihi alanını doldurmak zorundasınız. Dilerseniz kendiniz ile ilgili küçük bilgilerde yazabilirsiniz.

Bu alandaki Adı Soyadı ve Doğum Tarihi bilgilerine dilediğiniz tanımlamalar yapabilirsiniz. Üzerinde durmuyoruz, boş kalmaması önemli. Lakin, sitemizdeki bazı özel ayrıcalıklardan yararlanmak adına, ileri dönemde hesabınızı doğrulamak isterseniz, yazdığınız doğum tarihinin, Nüfus Cüzdanındaki tarih ile aynı olması gerekmektedir. Eğer bu adımda doğum tarihinizi gelişi güzel bir tarih yazarsanız, hesap doğrulama yapamazsınız! Bunun için site yönetimi ile irtibata geçmeniz gerekir. Tüm bilgileriniz veritabanımızda özel bir algoritma ile şifrelenmiş olarak tutulduğundan ve asla 3. şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmadığından dolayı yanlış bilgi yazmak konusunda ısrarcı olmamanızı tavsiye ederiz ama karar yine sizindir.

Kişisel Bilgiler Ekranı

Sitemizde hangi linke tıklarsanız tıklayın karşınıza bu sayfa çıkıyorsa, ok ile işaretlediğimiz iki alanı doldurmamışsınız demektir.

Favori Excel Özellikleri

Kişisel Bilgilerinizi tanımladıktan sonra, ikinci aşamada sizi en az 10 tane ilginizi çeken Excel özelliği seçim sayfası beklemektedir.

Bu sayfada listeden en az 10 en çok 50 Excel özelliği seçip, Kaydet butonuna basmanız gerekir.

Favori Excel Özellikleri

Favori Excel Özellikleri

Bu alanda seçeceğiniz özelliklerin yer aldığı içeriklerimiz, ileriki dönemlerde yazılımıza yapacağımız geliştirmeler kapsamında sizlerin karşısına öncelikle olarak çıkacaktır.

Kayıt Sözleşmesi ve Site Kuralları Kabulü

Favori Excel Özelliklerinden sonra, sitemizin yazılı olan kurallarını ve kayıt sözleşmemizi imzalamanız gerekmektedir.

Ekrana gelen sayfanın en altındaki kutucuğu işaretleyip, Kaydet demeniz gerekir.

Kayıt Sözleşmesi ve Site Kuralları Kabulü

Kurallarımızı kabul etmeyenler siteyi kullanamazlar.

Gizlilik Politikası Onayı

Son adımda sitemizin sizlerin güvenliği ve kişisel bilgilerinizin korunması ve haklarınızın da yer aldığı Gizlilik Politikasının kabulünün onaylanma aşaması bulunmaktadır.

Bu sayfanın en sonundaki kutucuğu işaretleyip, Kaydet butonuna bastıktan sonra artık web sitemizi dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Gizlilik Politikası Onayı

Bu adımların can sıkıcı olduğunun farkında olmakla birlikte, kanuni yükümlülükler, güvence ve kişisel haklarınızın korunması amacıyla zaruri olduğunun önemle altını çizmek isteriz.
Devamını İncele
Sitemizden dosya indirmek için günlük 1 ücretsiz indirme limiti vardır.
Lakin bu ücretsiz indirme tüm dosyaları kapsamaz.
Ücretsiz indirilebilir durumdaki dosyaları indirdikten sonra daha fazla dosya indirmek isterseniz, VIP Üyelik sahibi olmanız gerekir.
VIP Üyelerimiz tüm dosyaları paketlerin limitleri kapsamında indirebilirler.
VIP Üyelik almak için Paketler linkine tıklayıp, 4 ayrı seçenek ile sunduğumuz VIP Üyeliklerden birine sahip olabilirsiniz. Devamını İncele
Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.
Yükleniyor...