Kıymetli üyelerimiz,

Her geçen gün edindiğimiz tecrübeler ve kullanıcı davranışlarına bağlı olarak, çok fazla özellikle donattığımız, hız ve güvenlik adımlarını ön plana çıkardığımız yeni yazılımımız ve site özelliklerimiz ile ilgili bu sayfaya sürekli eklemeler yapacağız.

İlk olarak web sitemizde devreye aldığımız özelliğimiz, cep telefonu ile kayıt olma, eski üyelerimizin cep telefon bilgisini girmeden siteyi kullanamama özelliğidir.
Çok fazla kullanıcı, hit vs kaybı olacağı için bunu çok düşündük ama ileriye yönelik bazı eğitim planlarımız ve üyelerimize sunmak istediğimiz haklara bağlı olarak, kararımızı verdik ve uygulamaya koyduk. Bir nevi 4 yıldır süren yayın hayatımıza, kullanıcı sayısı açısından yeniden başlamış olduk diyebiliriz.

Bu konuda sorun yaşayan ya da cep telefonu kullanmak istemeyen eski üyelerimiz İLETİŞİM sekmesinden bizle iletişim kurabilir.

Yeni sitemizde ExcelDepo.Com yanı sıra, Excel'e dair tüm modülleri kapsayan birden fazla alan adı ile yayına devam edeceğiz. Üst hedef olarak bu alan adları toplamda 15 olacaktır ve muhtemelen Türkiye'de bu tür bir site/uygulama ilk kez gerçekleştirilmektedir. Tüm alan adlarımıza tek bir üyelik yetmekte olup, üyelik, giriş, bildirim, profil, ayarlar, tercihler vs gibi işlemler https://www.exceldepo.com üzerinden yapılmaktadır.

Bir kereye mahsus ilgili alan adının linkine tıklamanız ya da Giriş butonuna basmanız, o alan adındaki sitemize de giriş yapmanız için yeterli olacaktır.

YENİ GELEN ÖZELLİKLER

İLGİ ALANLARIM

Siteye ilk kayıt olduğunuzda ya da eski üyelerimizin hesaplarını revize ettiklerinde doldurmaları gereken İlgi Alanlarım bölümü bulunmaktadır. Bu alanda https://www.excelozellikleri.com ve https://www.excelformulleri.com isimli sitelerimizde eklediğimiz Excel Özellikleri ve Formüllerinin listesini bulacaksınız. Listeden en az 10, en çok 50 özellik seçebilirsiniz. Bu seçimi yaptıktan sonra, ANASAYFA'da seçtiğiniz özellikleri kapsayan içerikler karşınıza çıkacaktır.

TERCİHLER

Yeni yazılımımızda, kullanıcılarımızın bizle ne kadar iletişimde kalıp kalmama kısmını tamamen kendi tercihlerine bıraktık. Ayarlar kısmından Tercihler sekmesine tıkladıktan sonra, bizden ne şekilde bildirim almak istediğinizi kendiniz seçebilirsiniz. Buradaki bildirimleri tamamen kapatmanız durumunda, olası bir hesap yükseltme ya da program satın alma haricinde sitemizden asla bildirim almazsınız. Tüm bildirimlerimiz gelişmiş yazılımımız ile otomatik gitmektedir ve bazı şablonlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Bildirimlerden şikayeti olan üyelerimizin, bu kısımdaki tercihlere bir gözatmasını şiddetle öneririz.

HESAP DOĞRULAMA

https://www.exceldepo.com/Ayarlar/Dogrula

Üstteki linkten dileyen kullanıcılarımız Hesap Doğrulama işlemini yapabilirler. Bu doğrulama işlemi, Nüfus Müdürlüğünün sitesi üzerinde yapılmakta olup, yazacağınız bilgiler ile nüfus cüzdanınızdaki bilgilerin birebir olması gerekmektedir.

Bu bilgiler şunlardır:

 • TC Kimlik No
 • Adı
 • Soyadı
 • Doğum Yılı
Bu bilgileri doğru bir şekilde yazmışsanız, sistemimiz Nüfus Müdürlüğünün sitesinden gerekli doğruluk kontrolünü yapar ve hesabınızı doğrular.

Eğer sitemize kayıt olduğunuz esnada zorunlu olarak istenen Doğum Tarihi alanına yazdığınız yıl ile Hesap Doğrulama esnasında yazdığınız yıl birbirini tutmazsa, hesabınız doğrulanmaz. Bunun için bizle İLETİŞİM kurabilirsiniz.

Gerekli doğum yılı düzeltmesi tarafımızca yapıldıktan sonra, hesap doğrulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Doğrulayan kullanıcılarımız sitemizde bazı ayrıcalıklara sahiptirler, bunlar:

 • Onay Beklemeden yorum yapabilir (yorumlarda yazılacak hakaret vs kurallara aykırı cümlelerde gerekli yaptırımları uygulama hakkımız saklıdır)
 • Tavsiye Kodu Oluşturma Hakkı
 • PUAN İle PAKET Satın Alma Hakkı
 • Mavi Tik alma (Çok önemli bir detay :) )
 • Profil Bilgilerinde Hangi bilgilerinin gizlenip gösterilebileceği hakkı
Bu konuda en fazla aldığımız sorulardan biride, bilgilerinizin kayıt vs amaçlı güvenliğe dair sorulardır.

Kişisel bilgileriniz veritabanlarında özel bir şifreleme yöntemi ile kayıt altına alınmaktadır ve aynı kullanıcı şifrelerinde olduğu gibi ikinci şahıslar tarafından (site yönetimide dahil) asla görünmemektedir.

Bizim bilgileri istememizdeki yegane amacımız, sahte kullanıcıların önüne geçmek, vereceğimiz kullanım haklarından gerçek kullanıcıların faydalanmasını sağlamaktan ibarettir.
Bu uygulamanın zorunlu olmadığını, tamamen üye tercihi olduğunu da belirtmek isteriz.

TAVSİYE KODU

https://www.exceldepo.com/Ayarlar/TavsiyeKodu

Web sitemizi tavsiye etmeniz, bizler için çok kıymetlidir ve bu nedenle sitemizi tavsiye edenlere PUAN HEDİYESİ vermekteyiz.

Lakin, eski sistemimizde üzülerek gördüğümüz bazı üye davranışları nedeniyle, (sadece 1 üye 15 sahte hesap açarak topladığı puanlar ile içerik alma vs) tavsiye kodu oluşturma hakkını sadece hesabını doğrulamış kullanıcılarımıza verdik.

Eğer hesabınızı doğrularsanı, üstteki linkten tavsiye kodunuzun aktif olduğunu göreceksiniz.

Size özel oluşan tavsiye kodunu, eş, dost, akraba, arkadaş vs herkes ile paylaşabilirsiniz. Bu kodu kullanarak sitemize kayıt olanlar olursa ve aynı kişiler hesaplarını da doğrularlarsa, sitemizden HEDİYE PUAN kazanacaksınız.

Sizin kodunuz ile kayıt olmuş kullanıcıların alacakları ÜYELİK PAKETİ, PROGRAM olması halinde, sizler sitemizi tavsiye eden olduğunun için yine ilave PUAN HEDİYESİ kazanmaya devam edeceksiniz.

PUAN KAZANMA

Web sitemizde yapacağınız aşağıdaki davranışlara bağlı olarak PUAN kazanabilirsiniz.

 • E-Posta Aboneliğine Kayıt Olduğunuzda
 • Tavsiye Kodu İle Kayıt Olununca
 • Tavsiye Kodu ile Paket Satın Alınınca
 • Tavsiye Kodu ile Program Satın Alınınca
 • Görüş Yazdığınızda
 • Excel Sorularımıza Cevap Verdiğinizde
 • Excel Testlerimizi Çözdüğünüzde
 • Yorum Yaptığınızda
 • Web Sitemizdeki İçeriklerde Dolaştığınızda (3 dakikalık limiti vardır)
Alternatif puan kazanma önerileriniz varsa lütfen bize yazın.

PUAN İLE PAKET SATIN ALMA

https://www.exceldepo.com/Paketler

Sitemizden PUAN kazanmış kullanıcılarımız, hediye puanları ile dilerse PAKET satın almak işlemi yapabilirler.

Lakin, puanınız yeterli olsa bile, PUAN İLE PAKET SATIN ALMA işlemi için HESABINIZIN DOĞRULANMIŞ Olması gerekir.