Yedi Günlük Satışları Tek Listede Toplama

25 Aralık 2021
Yedi Günlük Satışları Tek Listede Toplama dosyamızda, ayrı ayrı 7 günlük satışların olduğu tablonun nasıl tek bir tabloda birleştirileceği öğretilmektedir.

Yedi Günlük Satışları Tek Listede Toplama

Haftalık Satış Raporu

Dosyamız, satış çalışanlarının talepleri doğrultusunda onlara fayda sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir örnek çalışmadır. İşleyişi hakkında bilgi vermek gerekirse, üst resimde göreceğiniz şekilde 7 günlük tablo ayrı ayrı sütunlarda satıcı ismi ve satış adeti şeklinde yazılmıştır. Yapılmak istenen ise, bu 7 günlük satışların tek bir listede nasıl toplanacağıydı. Yani 3 sütundan oluşan bir liste... Sıra Numarası, Satıcı Adı ve Satış Adetleri Toplamı şeklinde.

Öncelikle Excel'in yerleşik formülleri ile oldukça zor yöntemlerle listeleme yapılmıştır. Burada ilk olarak benzersiz çalışan adetleri bulunmuştur. Daha sonra bu sayıya göre otomatik olarak sıra numarası verilerek bulma ağrlık formüller ile satıcı isimleri listelenmiş, karşısına ise satış rakamlarının toplamları getirilmiştir. Bu işlemler için her satırda farklı farklı formüller oluşturulmuştur.

Daha önce ise Excel 365 ile hayatımızı kolaylaştıran Dinamik Dizi Formülleri ile kolayca ve sadece bir hücreye girdiğimiz formülle Taşma Aralığı oluşturularak formülün otomatik olarak sağa ve aşağı doğru dökülmesi sağlanmıştır. Özellikle Excel 365 versiyonuna sahip kullanıcılarımızın bu formülü mutlaka incelemelerini önermekteyiz.

Faydalanılması temennisiyle.
Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.
Yükleniyor...