X Gün Hariç Kaç Gün Var

07 Aralık 2016 23 Aralık 2020
X Gün Hariç Kaç Gün Var isimli dosya, üretim planlama yaparken yılın günlerinden kaçar tane olduğunu kolayca bulmak için örneklendirilmiştir.

X Gün Hariç Kaç Gün Var

Yılın Günlerinden X Gün Hariç Kaç Gün Var

Üstte ekran görüntüsünü gördüğünüz dosyadaki amaç, planlama yaparken herhangi bir gün dışında kaç gün olduğunun bilgisini Excel Formülü ile bulmaktır. Dosyanın çıkış ihtiyacı hafta sonu hariç, kaç çalışma gününü bulmak olup, olası farklı günlerinde çıkarılıp sonuç bulunması ihtiyacı olabileceği değerlendirilmiştir. Bu şekilde X Gün Hariç Kaç Gün Var şeklinde istenilen bilgiye kolayca ulaşılabilir.

X Gün Hariç Kaç Gün Var ihtiyacının aynı anda birden fazla günü kapsama ihtimali de düşünülerek, formül içerisine bir Dizi uygulaması yapılmıştır. Eğer birden fazla gün dışında kaç gün var bilgisini tek bir formülde bulmak isterseniz, bu Dizi İfadesini değiştirmeniz yeterli olacaktır. Dosyayı indirenler için referans örnek J sütunudur.

Dosyada yapılması gereken tek şey, A ve B sütunlarına başlangıç ve bitiş tarihlerini yazmak olacaktır. TOPLA, TAMSAYI ve HAFTANINGÜNÜ formülleri birlikte kullanılarak kolayca sonuç bulunabilir.
Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.
Yükleniyor...