02 Eylül 2021 613 103 KB

Sıra Numaraları Arasında Olmayan Sayıları Bulma

Sıra Numaraları Arasında Olmayan Sayıları Bulma dosyası, bir listede olmayan sayıların bulunmasını öğreten formüller içermektedir.

Sıra Numaraları Arasında Olmayan Sayıları Bulma

Listede Olmayan Sayıların Formüller ile Bulunması

Dosyamız, bir ihtiyacımız doğrultusunda hazırlanmış olup, muhteviyatı şu şekildedir. Elimizde bir veritabanı var ve bu veritabanındaki bazı veriler ihtiyaç bitince silinmektedir. Her verinin bir sıra numarası olduğu için, silinen verinin sıra numarası da silinmektedir.

Verilerimizi Excel sayfasına aktardığımızda, eksik olan sıra numaralarının nasıl kolayca bulunacağı ortaya çıkmıştır ve bu formülde ihtiyacımızı karşılamak için site yöneticilerimizden @52779 tarafından hazırlanmıştır.

Dosyamızdaki formülleri, bir okula yeni başlamış öğrencilere ya da bir işyerine girmiş bir çalışana artık kullanılmayan okul ya da sicil numaralarını vermek istediğinizde kullanabilirsiniz. Bulunan sıra numaraları, elinizdeki listede bulunan minimum ve maksimum rakamlara göre atandığı için, bahsettiğim ihtiyaçlar için oldukça faydalı olacaktır.

Formülü kullanırken, eğer Excel 365 kullanıcısı iseniz, sadece bir satıra yazmanız yeterli olacak, dolu olan satır sayısı kadar otomatik olarak Taşma Davranışı gerçekleşecektir. Eğer Excel 365 dışında bir versiyon kullanıyorsanız, formülü ihtiyacınız olduğu satır kadar çoğaltmanız gerekecektir.

Formül ne kadar fazla satıra yayılırsa, işlem süresi o kadar artmış olacaktır.

Farklı ihtiyaçlarda da rahatça kullanacağınız örnek dosyamızın yararlı olmasını temenni ederiz.
Sayın ziyaretçi,

Sıra Numaraları Arasında Olmayan Sayıları Bulma isimli dosya, sadece VIP Üyeler tarafından indirilebilir.

Sitemize Kayıt olarak ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üye olarak eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
SORUM VAR
Bu dosyamızla ilgili bir sorunuz varsa, Excel Destek Forumumuzu kullanabilirsiniz.
Google Reklamları yerine reklamınızı yayınlamak ister misiniz?
Reklam Ver
Yükleniyor...