Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama

30 Haziran 2020
Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama isimli bu dosya, bir aralıkta yer alan Excel hücrelerindeki sayıların ayrı ayrı olarak nasıl toplanacağını öğretir.

Excel Dosyalarımızı oluştururken en çok zorlandığımız hususlardan biri de, içerik üretmek için senaryolar hazırlamaktır. Bu gibi durumlarda ya kendimiz için oluşan ihtiyaçları örneklendirmek, ya da araştırmak suretiyle içerik bulmak gerekir.

Lakin en kıymetli olanı ise gelen sorulara dair oluşturulmuş içeriklerin örneklendirilip siteye eklenmesidir. Dosyamızın oluşmasına sebep, olanda güzel ve ilginç bir talep üzerine olan sorudur.

Soruda ihtiyaç, Süper Lig'de oynanan maçların sonuçlarının, alt alta yazılmış halde olduğu bir Excel sayfasında yer aldığı ama maçların skorlarının aynı hücrede yer aldığı için ev sahiplerinin attığı goller ile konuk takımların attığı gollerin nasıl aynı formatta kolayca toplanabileceğini yönündeydi. Resmimize baktığınızda soruyu daha iyi anlayacaksınız.

Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama

Çözüm ilk olarak zor gibi görünse de, özellikler listesinde çözümü gerçekleştirdiğimiz formüller ile o kadar da zor olmayacağını görmüş olacaksınız.

Muhtemelen iddia sitelerinden aktarılan verilerde analiz yapmak için talep edilen bu çözümü, benzer ihtiyacınız olması halinde dosyamızdaki formülü sizlerde kolayca kullanabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.
Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.
Yükleniyor...