EXCEL DEPO 17 Eylül 2021 17 Eylül 2021 669 12

Düşeyara ile İki Kriterli Arama Nasıl Yapılır

Düşeyara ile İki Kriterli Arama Nasıl Yapılır sorusunda, DÜŞEYARA formülü kullanmak koşuluyla iki kritere göre nasıl arama yapılacağının cevabı aranmaktadır.

Düşeyara ile İki Kriterli Arama Nasıl Yapılır

İki Kriterli Düşeyara

Bu içeriğimizde iki kritere göre arama yapmak istediğimizde DÜŞEYARA formülünü nasıl kullanabiliriz sorusuna cevap aramaktayız.

Dosyamızda yıllara göre çalışanların maaş rakamlarıın olduğu bir tablo simüle edilmiştir. Bu tabloya göre, elimizde kriter olarak çalışan ve yıl bilgisi vardır. Yazılı olan kriterin karşılığına denk gelen maaş bilgisini, DÜŞEYARA formülü ile nasıl buluruz?

Cevaplarınzı beklerim.

Bilgilendirme

Bu soru, kullanıcılarımızın Excel pratiği yapmalarını sağlamak için hazırlanmıştır. Soruyu soran yazarımız cevabını bilmekte, sizin katılımınızı istemektedir.

Çözüme dair bilginiz varsa çözümünüzü yazabilirsiniz. Eğer cevaba dair bir fikriniz yoksa, "Cevabını bilmiyorum ama çözümü görmek istiyorum." tarzında bir yorum yapabilirsiniz.

Yaptığınız yorum sonrasında 50 puan kazanacak ve sorunun cevabını ile daha önce verilmiş cevapları görebileceksiniz.

Puan Kazanma Adımları Nelerdir?
Kazanılan Puanları Nerede Kullanacağım?

Soruya cevap yazabilmek için giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Kullanılan Excel Özellikleri:

Düşeyara ile İki Kriterli Arama Nasıl Yapılır isimli soruya verilmiş 10 CEVAP bulunmaktadır. Verilen cevapları görmek için giriş yapın ve sizde bir cevap yazın.

Backlink Reklam Bu alanda 50 karakterlik açıklama ile web sitenize ait Backlink Reklam yayınlayabilirsiniz.

Yükleniyor...